czwartek, 10 czerwca 2010

Papierowe serwetki i żelazko - tutorial - jak wykonać ozdobny papier

Na prośbę Aneczki zrobiłam mini tutorial jak wykonać kartkę z użyciem papierowych serwetek i żelazka. Kiedyś trafiłam na ten sposób gdzieś w necie, nie pamiętam gdzie, bo wtedy tylko go spróbowałam i o nim zapomniałam.

1. Przygotowujemy sobie serwetki, kartonik lub tekturkę, bazę kartki, folię spożywczą, papier do pieczenia, nożyczki i żelazko.


2. Wycinamy kartonik / tekturkę, na której umieścimy wybrany motyw z serwetki. Ja tym razem wybrałam motyw lwendy. Następnie wycinamy takiej samej wielkości lub nieco większy kawałek serwetki, oddzielamy i pozostawiamy do wykorzystania tylko zewnętrzną jej warstwę.


3. Wycinamy folię o nieco większym rozmiarze niż kartonik i serwetka, ponieważ folia pod wpływm temperatury kurczy się i układamy najpierw kartonik, następnie folię a na wierzchu serwetkę.


4. Wszystko przykrywamy papierem do pieczenia i prasujemy dociskając żelazko. Temperatura??? Hmm zależy od żelazka, u mnie musi być na dwie kropki ale trzeba przetestować swoje ;)


5. Gdy serwetka będzie już przyklejona odcinamy nadmiar wszystkiego na około, używamy nożyczek lub gilotyny i jesczeraz przeprasowujemy przykrwając papierem do pieczenia.

6. Teraz możemy brzegi pocieniować tuszem do stempli.


Tak wygląda przygotowany ozdobny kartonik.


7. Gotowy kartoik możemy użyć do wykonania np kartki albo jako element w scrapbookingu. Aby stworzyć kartkę wystarczy przykleić go za pomocą dwustronnej taśmy 3D lub kleju Magic (tym razem użyłam tu kleju) do przygotowanej bazy, ewentualnie dodać jakieś ozdobniki (ja użyłam tylko Relief Decorfin w narożnikach) i napis (nakleiłam go przy uyciu taśmy dwustronnej 3D) i gotowe :)12 komentarzy :

 1. fajny tutek! ja wprawdzie kartkowa nie jestem, ale nie zaszkodzi kiedyś spróbować:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne! Aż oczy otworzyłam szeroko z zachwytu! Takie proste, a efekt wspaniały! Muszę kiedyś spróbować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dziękuję :) Nie wiedziałam, że to aż takie proste. Na pewno spróbuję. I to niedługo, bo widziałam wczoraj śliczne serwetki. Akurat też z lawendą między innymi :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Super! Wielkie dzięki! Będę próbować na pewno:)

  OdpowiedzUsuń
 5. MUSZĘ SPRÓBOWAĆ BARDZO MI SIĘ PODOBA , HEJ

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, a zamiast serwetki może być np. kartka, krepa??? Proszę o szybką odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję :)

  A czy kartka lub krepa mogą być tego nie wiem, bo nie próbowałam. Jeśli spróbujesz, to daj znać :) Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 8. Genialny pomysł, na pewno wypróbuję! :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie szukałam w sieci tutorialu na taki papier ozdobny z serwetek. Bardzo dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przy tego typu pracach bardzo przydaje się gilotyna do papieru https://somax.eu/47-gilotyny-i-trymery, która idealnie zastępuje mi tradycyjne nożyczki. Takiego urządzenia używam zarówno w domu jak i biurze. Gilotyna pozwala mi np. szybko sformatować wiele dokumentów na raz, nadać im odpowiedni kształt, a także powtarzalny rozmiar.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Pozdrawiam ciepło- Novinka :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...