wtorek, 16 lutego 2010

Sukieneczki z t-shirtów - tutorial

Sukieneczki z t-shirtów - tutorial z tygodnika "Sekrety dobrego szycia"

Sukieneczki są urocze, aż zachciało mi się lata. Mam już dosyć tej zimy.


Wystarczy zwykły dziecięcy t-shirt przedłużyć przymarszczoną koronką z haftem angielskim i wyczarujemy w ten sposób wdzięczną letnią sukieneczkę dla małej dziewczynki.

Koszulki są niedrogie, wygodne, łatwo się piorą a dzieci lubią w nich chodzić. Czemu więc nie wykorzystać tych zalet?

Przygotuj:
- nieco za dużą, luźną i wygodną koszulkę t-shirt
- 1-1,5 m haftu angielskiego o szerokości 20 cm
- 80 cm lekko marszczonego haftu angielskiego o szerokości 2 cm
- nici dopasowane kolorystycznie
- nożyczki

1. Łączenie końcówek haftu
Połącz wąskie końce haftu ściegiem pościelowym: złóż lewą stroną do środka i wykonaj szew w odległości 1 cm od brzegu. Przytnij zapas na szew do 3 mm i złóż haft wzdłuż szwu prawą stroną do środka. Wykonaj szew w odległości 6 mm od poprzedniego, zamykając niezakończone brzegi.


2. Przyszywanie falbany
Odetnij brzeg koszulki by zmniejszyć zgrubienie. Wykonaj dwa szwy zbierające wzdłuż górnego brzegu haftu. Przypnij haft prawą stroną do środka do dolnej krawędzi koszulki i przyfastryguj. Delikatnie ściągając szwy zbierające, przyszyj na maszynie. Wyjmij nici szwów zbierających i rozprasuj.


3. Obszywanie rękawków
Zmierz obwód rękawka i dodaj do wymiaru 3 cm. Wytnij dwa kawałki wąskiego haftu angielskiego o takiej długości. Złącz wąskie brzeg szwem pościelowym jak w pkt. 1. Przypnij falbanki do rękawków ukrywając szew w rąbku rękawka. Przyszyj dwoma liniami ściegu wierzchniego oddalonymi od siebie o 3 mm.

3 komentarze :

 1. no tak jak śliczności to dla dziewczynek :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzie można kupić haft angielski 20cm?? Nie mogę nigdzie takiego znaleźć. Patrzyłam w pasmanteriach, w internecie...może jakiś producent? Bedę dzięczna za każdą informację :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam w hurtowni pasmateryjnej Goldpol, nie wiem czy w sklepie internetowym też jest ale stacjonarnie jest w kilku szerokościach http://www.goldpol.pl/

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Pozdrawiam ciepło- Novinka :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...